Agenda na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju

Kategoria: Aktualności, Inne

Zespół rektorski ds. ekologii oraz kryzysu klimatycznego Uniwersytetu Warszawskiego, którego członkiem jest pracowniczka BWR UW, przygotował agendę na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju. Agenda nawiązuje do przyjętych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Szkoły wyższe pełnią wyjątkową rolę w kształtowaniu społeczeństwa i otaczającego go świata. Naszym zadaniem jest wyedukowanie jak najliczniejszej grupy odbiorców, także przyszłych decydentów. Nie ma zapasowej Ziemi, mamy jedną szansę − jest o co walczyć.

– prof. Alojzy Z. Nowak,

rektor UW

Na Uniwersytecie Warszawskim podjęliśmy działania i inicjatywy mające na celu wprowadzenie pogłębionej edukacji dotyczącej współczesnych zmian klimatu. Jako społeczność akademicka dążymy też do zminimalizowania naszego negatywnego wpływu na środowisko i przeciwdziałania negatywnym skutkom zachodzących zmian.

– prof. Ewa Krogulec,

prorektor UW ds. rozwoju,

przewodnicząca zespołu rektorskiego ds. ekologii oraz kryzysu klimatycznego

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego podejmuje wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem na różnych poziomach – regionalnym, krajowym i globalnym. Buduje platformy komunikacji, zmienia utarte schematy, szuka rozwiązań problemów współczesnego świata.

– prof. Sambor Grucza,

prorektor UW ds. współpracy i spraw pracowniczych

W ramach działań na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Warszawskim zapewniamy edukację na najwyższym poziomie oraz wspieramy aktywnie ideę edukacji przez całe życie. Naszą misją jest przygotowanie absolwentów, którzy będą świadomi współczesnych wyzwań cywilizacyjnych i sposobów ich rozwiązywania.

– prof. Sławomir Żółtek,

prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia

Mamy świadomość, że konsensus naukowy jest jednoznaczny − jako ludzkość stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego i środowiskowego − dlatego jako Uniwersytet będziemy kłaść coraz większy nacisk na działalność badawczą i dydaktyczną ukierunkowaną na ograniczenie negatywnych skutków zmiany klimatu i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, łagodzących zachodzące w przyrodzie zmiany.

– prof. Zygmunt Lalak,

prorektor UW ds. badań

Pierwsza strona agendy na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju. Tło stanowią liście drzewa. Widoczne zielone drogowskazy z datami realizacji celów. Logo UW z napisem Uniwersytet Warszawskipobierz

Więcej informacji dostępna na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.