Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Platforma Zielonego Dialogu

Logotyp Platformy Zielonego Dialogu

 

Covid-19 był dzwonkiem alarmowym unaoczniającym skalę i prędkość, z jakimi zagrożenia mogą dotknąć człowieka. Wojna w Ukrainie zmusza do refleksji na temat zasobów energetycznych, a co za tym idzie do poszukiwania nowych rozwiązań dla zaspokojenia stałych potrzeb ludzi i gospodarek. To tylko dwa – najbardziej widoczne – z wielu kontekstów, w których jesteśmy zmuszeni do refleksji nad sposobem wykorzystywania przestrzeni wokół nas, nad sposobami niwelowania ryzyka i zapobiegania katastrofom, ale i do zadania sobie pytania, jak żyć, jak zorganizować działanie państwa.

Klimat i środowisko naturalne ulegają gwałtownym, trudnym do powstrzymania zmianom. Korzystanie z zasobów jakie oferują w zrównoważony sposób, staje się obecnie priorytetem nie tylko w modelowaniu rozwoju, ale i strategii przetrwania.

Celem Platformy Zielonego Dialogu jest prowadzenie w oparciu o zasoby intelektualne Uniwersytetu Warszawskiego interdyscyplinarnych badań z zakresu zmian środowiskowych, wspieranie kształcenia odnoszącego się do przemian środowiskowych i wynikających z nich zmian społecznych oraz współpraca ze środowiskami zewnętrznymi skoncentrowana na wymianie informacji, a także komunikowanie wyników badań i doświadczeń na forum krajowym i międzynarodowym.

Formy działania

Obszary znajdujące się w zainteresowaniu badawczym

Działalność dodatkowa

Zapraszamy na stronę Platformy Zielonego Dialogu

klik