Zielony Okrągły Stół – „Eko-odpowiedzialny konsument”

Pusty stół z krzesłami w sali w Bibliotece UW, w tle ekran do prezentacji

Kategoria: Aktualności, Platforma Zielonego Dialogu

W poniedziałek 27 czerwca br. odbył się pierwszy Zielony Okrągły Stół (ZOS), nowa inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego realizowana w ramach Platformy Zielonego Dialogu, mająca na celu wspieranie zielonej transformacji w różnych obszarach, w oparciu o konsensus naukowy i najnowsze wyniki badań. Zielone Okrągłe stoły otwierają przestrzeń do dialogu, prezentowania wyników badań i nawiązywania współpracy ze środowiskiem pozaakademickim.

W spotkaniu 27 czerwca wzięli udział przedstawiciele między innymi Polpak Packaging, BOSCH, Banku Gospodarstwa Krajowego, Kyndryl Poland, WSS Społem oraz KGHM Polska Miedź.

Dwójka naukowców z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, Katarzyna Zagórska oraz Jakub Sokołowski, przedstawiła wyniki swoich badań dotyczących kształtowania wyborów i zachowań konsumenckich oraz ceny jaką są w stanie ponieść za produkty ekologiczne i zrównoważone.

Kolejny ZOS skupi się na tematyce związanej z bezpieczeństwem energetycznym oraz potencjalnymi drogami do neutralności klimatycznej i samowystarczalności energetycznej.

Logo Platforma Zielonego Dialogu